Du er her: Husflid.no / Husflid / Husflid Norge rundt / Møre og Romsdal / Vi har fått 15.000

HURRA

Deltagerne på Hobbykvelder Sept.08

Sunndal Husflidslag jubler!

Vi er av de heldige lokallaga som fikk full pott da DnB NOR tok på seg spanderbuksene......

Vi starta opp med Ung Husflid i september 08 etter å ha planlagt det i lang tid. Vi hadde 20 påmeldte i alderen 6 - 12 år før oppstart, men hadde annonsert med at de som ville kunne møte opp første kvelden.

At vi skulle få 37 forventningsfulle barn til å møte opp hadde vi ikke drømt om, og det ble noen heftige, men kjempeartige kvelder. Barna kunne velge mellom strikking, brodering og spikking. Etterhvert utvikla det seg også til å omfatte prøving av symaskin, fingerhekling, tegning og andre ting.

Mange flotte ting ble laga ,noe ble ikke helt ferdig, men det meste ble vist på vår flotte utstilling under Kultursjokk på oktober.

Vi fikk ca 15 nye medlemmer,- og dette frister til gjentagelse.

Derfor har vi allerede planlagt nye aktiviteter etter jul. Noen er allerede påmeldt, ta kontakt hvis du vil bli med.

Klikk her for å se flere bilder fra aktivitetskveldene