Strålende brikkevevkurs på Holmen Gård
Med Anne Grete Stuksrud som lærer måtte brikkevevkurset på Holmen Gård første helga i november bli vellykket. Deltakerne var svært fornøyde og vevde til langt på natt. Det ble undervist i det grunnleggende innen renning og veving med brikker, men vi lærte også å tegne egne mønster, analysere bånd og veve mer kompliserte bånd med individuell snuing av brikkene.
Tekst og foto: Tove Gulsvik
Litt fargelære ble også bokstavelig talt flettet inn da garnfargene hadde stor innvirkning på utseende på båndene.
Anne Grete Stuksrud sparte seg ikke og underviste ”på si” en deltaker i veving i grind med spalter slik hun viser det i heftet ”Snorer og bånd”.
Resultatet ble mange forskjellige og vakre bånd og strålende fornøyde deltakere. En flott helg på Holmen. Takk til Anne Grete for lærdommen og til Haldis for godt stell og hyggelig mottakelse.
|
|
|
|